Hoş Geldiniz, Ücretsiz Kayit Ol
Üye Girisi
Sepetim
Bugün;  20 Ağustos 2019 Salı  -  

“Karasu’da 5 Bin Ağaç Toprakla Buluştu”


Karasu Belediyesi, mevsim koşullarına uygun bitki dikim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 2018 yılı içerisinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince binlerce ağaç ve süs bitkisi toprakla buluşturuldu.


Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki parkların ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere ağaç ve süs bitkilerinin dikim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda çınar, dış budak, erguvan, ıhlamur, ardıç, süs elması ve süs eriği gibi ağaç ve bitki grubunu toprak ile buluşturularak İlçenin estetik bir görünüme kavuşturulması sağlanıyor.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ayrıca çalışma programları kapsamında ilçedeki parklarda çeşitli peyzaj çalışmalarına da büyük bir titizlikle devam ediyor.

“Bu Dünyaya Bırakabileceğimiz En Büyük Miras Ağaçtır”

Yapılan hizmetlerle ilgili açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “İçerisinde bulunduğumuz yılda yaklaşık 5 bin adet ağacı toprak ile buluşturduk. Gelecek nesillere önemli bir yatırım yaptığımız düşüncesindeyim. Bu dünyaya bırakacağımız en büyük mirasın ağaç olduğunu özellikle belirterek önümüzdeki dönemlerde bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.


11.05.2018
 

Yorum Ekle
Adınız *    
Soyadınız *    
E-Posta *    
Güvenlik Kodu *  
 
 
* Doldurulması zorunlu alanlarSektörel Haberler
İ.B.B. Bahçe Market
Real Time Analytics