Hoş Geldiniz, Ücretsiz Kayit Ol
Üye Girisi
Sepetim
Bugün;  20 Ağustos 2019 Salı  -  

SAKARYA SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİNE HAZIRLIKLAR BAŞLIYOR


SATSO Başkanı Akgün Altuğ ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,Sakarya-Bir Başkanı Mehmet Yaşar,Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman,Sapanca’da gerçekleştirilecek Süs Bitkiciliği Festivali öncesinde bölgede incelemelerde bulundu


Bölgede incelemelerde bulunan heyet alt ve üst yapı çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Eylül ayında yapılması planlanan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nin yapılacağı alanı ziyarette konuşan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Süs bitkiciliği sektörü ilimiz için oldukça önemli bir sektör. İlimiz üreticilerinin tanıtılması ve yurt dışına ürün satışının yapılabilmesi için Kırkpınar Havaalanı olarak bilinen bu alanda Eylül ayında festival organizasyonu düzenlemek istiyoruz. Daha önce havaalanı olarak kullanılan Sapanca Gölü’nün kenarında bulunan bu alan fuar için çok uygun. Türkiye’nin birçok yerinden bu işi yapan firmaları davet ediyoruz. Yine şehrimizde bu işin denetimini yapan firma stand kurarak festivale katılacak. Ciddi anlamda şehrimizde üretilen ürünlerin tüm Türkiye’ye hatta yurtdışına satışı anlamında organizasyonun büyük bir katkısı olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız da alana gelerek yerinde incelemelerde bulundu. Eksiklikler zaman içerisinde tamamlanacak ve inşallah sektörümüzü daha da iyi yerlere taşıyacağız” diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sakarya, süs bitkiciliği yetiştiriciliğinde ülkenin önde gelen illeri arasında yerini aldı. Şehrimizdeki bu alanda yaşanan gelişmeleri daha da ileriye taşımak amacıyla SATSO ve üreticilerimizle süs bitkiciliği fuarı için çalışmalarımıza başladık. Büyükşehir Belediyemiz, Sapanca Belediyesi, SATSO ve üreticilerimizle birlikte Eylül ayında fuarımızı düzenleyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak fuar alanının altyapı ve üstyapı çalışmalarına katkı sağlayacağız” dedi.


4.05.2018
 

Yorum Ekle
Adınız *    
Soyadınız *    
E-Posta *    
Güvenlik Kodu *  
 
 
* Doldurulması zorunlu alanlarSektörel Haberler
İ.B.B. Bahçe Market
Real Time Analytics